Lūdzu, pievienojiet produktus savam grozam pirms izrakstīšanās

Lūdzu, pievienojiet produktus savam grozam pirms izrakstīšanās

Pieslēgties

Kura atmiņas karte ir vislabākā jūsu fotokamerai?

2021-05-28
Foto: Lexar

Atmiņas karte, iespējams, ir mazākā detaļa jūsu fotokameras aprīkojumā, bet tajā pašā laikā, iespējams, vissvarīgākais, gluži kā pati fotokamera. Dažreiz jūs varat apmulst no piedāvājumu klāsta, kad nepieciešams izvēlēties pareizo atmiņas karti savai fotokamerai. Šajā ceļvedī mēs visu sakārtosim un paskaidrosim, kura karte jums jāizvēlas savai fotokamerai!

Atmiņas kartēm ir dažādas formas, izmēri un ātrumi. Lielākajai daļai fotokameru ir vieta tikai vienam kartes tipam, bet dažās profesionālajās fotokamerās un videokamerās ir vieta divām dažādām kartēm. Karte ar nosaukumu droša digitālā (SD) karte ir neapšaubāmi visizplatītākā karte, kas tiek izmantota mūsdienu fotokamerās, taču ir arī mikro SD, CFexpress, XQD un CFast kartes.
Standarta SD kartes citu starpā tiek izmantotas kompaktajās fotokamerās, sistēmkamerās un videokamerās.

Ir nepieciešami dažādi pārsūtīšanas ātrumi, atkarībā no tā, kam atmiņas karte tiks izmantota. Fotoattēlu fotografēšana ar atsevišķiem attēliem parasti darbojas ar zemu atmiņas karšu pārsūtīšanas ātrumu, savukārt mūsdienu 4K video ierakstiem vai, ja fotografējat vairākus attēlus sērijveida secībā, bieži nepieciešama viena ātra un liela karte ar augstu un stabilu pārsūtīšanas ātrumu. Lai lietotājam (-ai) būtu viegli atrast pareizo atmiņas karti un šim nolūkam, kartes priekšpusē ir noteiktas zīmes un simboli, kas informē par kartes darbību. Šajā ceļvedī mēs iepazīstināsim ar visiem simboliem un karšu veidiem, lai jūs varētu maksimāli izmantot savu radošumu.

 

Droša digitālā (SD) karte

Kā minēts, SD karte ir visizplatītākā atmiņas karte visām fotokamerām. Tai ir dažādas jaudas un ātrumi atkarībā no tā, kas jums ir nepieciešams. Turpmāk mēs izskaidrojam visus numurus un tehniskās specifikācijas, lai jūs izvēlētos pareizo karti savai fotokamerai.

1: Lasīšanas ātrums
2: Ietilpība
3: Kartes tips
4: Video ātruma klase
5: Īpaši ātrdarbīgā (UHS) ātruma klase
6: Ātruma klases vērtējums

1. 300 MB/s – Lasīšanas ātrums
Šis ir kartes maksimālais lasīšanas ātrums, kas parasti ir norādīts megabaitos sekundē (Mb/s).

2000x
sis ir vēl viens (diezgan novecojis) veids, kā izteikt maksimālo lasīšanas ātrumu. “X” identifikatoru sākotnēji izmantoja “Lexar”, un kopš tā laika to ieviesa daudzi nozares karšu zīmoli. Jo lielāks skaitlis pirms ātruma simbola “x”, jo augstāka ir atmiņas kartes veiktspēja. Katrs “x” apzīmē 15 MB/s. Piemēram, jūs varat aprēķināt, kāds ir 1000x kartes ātrums Kb/s, reizinot 150 ar 1000 un pārvēršot Kb/s uz Mb/s, dalot ar 1000. Atbilde ir 150 Mb/s. Varat arī vienkārši vadīties pēc kartes norādītā 300 Mb/s ātruma.

2. 128 GB – Ietilpība
Kartes ietilpība: Drošas digitālas lielas ietilpības (SDHC) kartes ir diapazonā no 16 Gb līdz 32 GB, un drošas digitālās paplašinātās ietilpības (SDXC) kartes - no 64 GB līdz 1 TB.

3. SD XC – Kartes tips
Šis ir kartes veids. Dažādi karšu veidi izmanto dažādus failu formātus, un jaunākas kartes nevarēs nolasīt vecākos karšu lasītājos.

4. V.90 – Video ātruma klase
Nemainīga rakstīšanas ātruma klase video ierakstīšanai. Ir divu veidu ātruma klases: “UHS ātruma klase” un “video ātruma klase”. Šīs ātruma klases nodrošina nemainīgu ātrumu, kas nepieciešams, lai ierakstītu video, nosakot minimālo rakstīšanas veiktspēju, ieskaitot V6, V10, V30, V60 un V90 klases. V6 ātruma klase nozīmē, ka atmiņas kartes veiktspējai ir jābūt 6 Mb/s, V10 klasei - 10 Mb/s un V30 klasei - 30 MB/s, un tāpēc V60 un V90 klases kartes var izmantot, lai ierakstītu augstas izšķirtspējas un augstas kvalitātes 8K video, un V6 , V10 un V30 klases kartes var izmantot 4K izšķirtspējai. SD ražotājs šos ātruma klases simbolus uzdrukās uz atmiņas kartes (V60, V90... utt.). Šo ātruma klases simbolu, kas norādīti uz SDHC, SDXC UHS-I, UHS-I un SD atmiņas kartēm, mērķis ir palīdzēt lietotājiem izvēlēties labāko kombināciju, lai varētu uzticami ierakstīt video.

5. II, UHS – Īpaši ātrdarbīgā ātruma klase
UHS nozīmē “īpaši ātrdarbīgā”, no angļu val. Ultra High Speed un apzīmē tehnoloģiju, kas nodrošina lielāku kopnes saskarnes ātrumu ar drošas digitālas lielas ietilpības (no angļu val. Secure Digital High Capacity, SDHC) un drošas digitālās paplašinātās ietilpības (no angļu val. Secure Digital Extended Capacity, SDXC) kartēm. Vecākas UHS-I kartes nosaka saskarnes ātrumu līdz 104 Mb/s. SDHC vai SDXC kartes, kas atbalsta “UHS”, veiktspēja var būt līdz 104 Mb/s. UHS-II ir jaunās paaudzes UHS klase. UHS-II ir uzlabots saskarnes ātrums līdz 312 Mb/s.

6. U3 – Ātruma klases vērtējums
Norāda, cik ātri video saturu var pārsūtīt uz atmiņas karti. UHS-I klase nodrošina maksimālo pārsūtīšanas ātrumu 104 Mb/s, bet UHS-II klase - 312 Mb/s. UHS ātruma klasē ir divi apzīmējumi - “U1” un “U3”, kas raksturo minimālo rakstīšanas ātrumu attiecīgi 10 Mb/s un 30 Mb/s.

Class 10 (10. klase) 
Ir vecākas ātruma klases vērtējums. Tas ir lieks UHS ātruma klasē, taču to iekļauj arī daudzi karšu ražotāji, jo daudzi patēriņa produkti joprojām iesaka produktus, kuru pamatā ir vecais standarts. 10. klase ir visātrākā no vecajām ātruma klases vērtībām, un 10. klases karte ir apstiprināta, ka tā nekad neraksta lēnāk par 10 Mb/s.

MicroSD

Mikro SD ir par ceturtdaļu mazāka par parasto SD karti, un tā ir visizmantotākā atmiņas karte mobilajos tālruņos, GPS dronos un sporta kamerās.
Mūsdienu 4K droniem un sporta kamerām ir nepieciešama ātra un uzticama karte, lai jūs neko nepalaistu garām.

1: Lasīšanas ātrums
2: Mobilo lietotņu veiktspējas klase
3: Video ātruma klase
4: UHS ātruma klase
5: Kartes ietilpība 
6: Ātruma klases vērtējums

 

1. U3 – Lasīšanas ātrums
Norāda, cik ātri video saturu var pārsūtīt uz atmiņas karti. UHS-I klase nodrošina maksimālo pārsūtīšanas ātrumu 104 Mb/s, bet UHS-II klase - 312 Mb/s. UHS ātruma klasē ir divi apzīmējumi - “U1” un “U3”, kas raksturo minimālo rakstīšanas ātrumu attiecīgi 10 Mb/s un 30 Mb/s.

Class 10 (10. klase) 
Ir vecākas ātruma klases vērtējums. Tas ir lieks UHS ātruma klasē, taču to iekļauj arī daudzi karšu ražotāji, jo daudzi patēriņa produkti joprojām iesaka produktus, kuru pamatā ir vecais standarts. 10. klase ir visātrākā no vecajām ātruma klases vērtībām, un 10. klases karte ir apstiprināta, ka tā nekad neraksta lēnāk par 10 Mb/s.

2. A2 – Mobilo lietotņu veiktspējas klase
Mobilo lietotņu veiktspējas klase - norāda, ka karte spēj padarīt mobilās lietotnes stabilākas un uzlabo tālruņa veiktspēju.

3. V.30 – Video ātruma klase
Nemainīga rakstīšanas ātruma klase video ierakstīšanai. Ir divu veidu ātruma klases: “UHS ātruma klase” un “video ātruma klase. Šīs ātruma klases nodrošina nemainīgu ātrumu, kas nepieciešams, lai ierakstītu video, nosakot minimālo rakstīšanas veiktspēju, ieskaitot V6, V10, V30, V60 un V90 klases. V6 ātruma klase nozīmē, ka atmiņas kartes veiktspējai ir jāsasniedz 6 Mb/s, V10 klasei - 10 Mb/s, V30 klasei - 30 Mb/s utt. Šie ātruma klases simboli palīdzēs lietotājiem izvēlēties vislabāko kombināciju, lai ierakstītu droši.

4. I, UHS – UHS ātruma klase
UHS nozīmē “īpaši ātrdarbīgā”, no angļu val. Ultra High Speed un apzīmē tehnoloģiju, kas nodrošina lielāku kopnes saskarnes ātrumu ar mikro drošas digitālas lielas ietilpības (no angļu val. Micro Secure Digital High Capacity, MicroSDHC) un mikro drošas digitālās paplašinātās ietilpības (no angļu val. Micro Secure Digital Extended Capacity, MicroSDXC) kartēm. Vecākas UHS-I kartes nosaka saskarnes ātrumu līdz 104 Mb/s. SDHC vai SDXC kartes, kas atbalsta “UHS”, veiktspēja var būt līdz 104 Mb/s. UHS-II ir jaunās paaudzes UHS klase. UHS-II ir uzlabots saskarnes ātrums līdz 312 Mb/s.

5. 256GB – Kartes ietilpība  
Kartes ietilpība GB

6. 667x – Ātruma klases vērtējums
Šis ir karšu maksimālais lasīšanas ātrums. Katrs “x” apzīmē 15 MB/s. 

CFexpress

CFexpress kartes mūsdienās ir visātrākās atmiņas kartes tirgū. Profesionālās Panasonic, Canon, Sony un Nikon fotokameras ir saderīgas ar šīm atmiņas kartēm. Karte ir obligāta nepieciešamība, ja vēlaties izmantot jaunākās fotokameras iespējas, tostarp 8K video uzņemšanu, nesaspiestu video ierakstīšanu fotokamerā un īpaši ātrus sērijveida režīmus.

1. Kartes lasīšanas ātrums
2. Kartes tips
3. Kartes ietilpība  

1. 1750MB/s – Kartes lasīšanas ātrums
Šis ir maksimālais kartes lasīšanas ātrums. Rakstīšanas ātrums ir 1000 Mb/s.

2. CFexpress Type B – Kartes tips
CFexpress karte ir trīs dažādos izmēros (fiziski) - A, B un C tipa,. A ir vismazākais un C ir vislielākais izmērs. Mūsdienās lielākā daļa fotokameru, kas izmanto CFexpress, izmanto B tipu, bet daži jaunāki modeļi sāk izmantot arī C tipu.

A tipa kartei ir viens PCIe 3.0 kanāls ar maksimālo ātrumu 1Gb/s, B tipa kartei ir divi kanāli, kas dubulto ātrumu līdz 2 GB/s, un C tipa kartei ir četri kanāli, lai nodrošinātu maksimālo datu pārraides ātrumu 4Gb/s.

3. 512GB – Kartes ietilpība  

Piezīme: CFexpress karte darbojas arī ar dažām fotokamerām, kas izmanto XQD kartes. XQD ir karte, kas tika radīta kā CompactFlash kartes pēctecis. Tā izmanto datu pārraides saskarni PCI (perifēro komponentu starpsavienojums) Express. To galvenokārt izmanto vecākas Nikon un Sony profesionālās fotokameras.

Compact Flash

CompactFlash ir viens no vecākajiem zibatmiņas formātiem, kas tiek izmantots kā profesionālu fotogrāfu topa izvēle, pateicoties tā ātrumam un uzticamai konstrukcijai.

1: Kartes lasīšanas ātrums
2: Minimālais noturīgais rakstīšanas ātrums
3: Ātruma vērtējums
4: Kartes ietilpība

1. 160MB/s – Kartes lasīšanas ātrums
Šis ir kartes maksimālais lasīšanas ātrums, kas parasti ir norādīts megabaitos sekundē (MB/s).

2. 65 – Minimālais noturīgais rakstīšanas ātrums
Šis ir viszemākais ātrums, kādā karte rakstīs. Šis ātrums (attēlots Mb/s) ir svarīgs videogrāfiem, jo pēkšņa rakstīšanas ātruma pazemināšanās var radīt kadru zudumus.

3. UDMA 7 – Ātruma vērtējums
Nozīmē “ļoti tiešās atmiņas piekļuve” (no angļu val. Ultra Direct Memory Access) un ir sistēma, lai vieglāk identificētu pārsūtīšanas ātrumus kartē. Skaitlis, kas seko UDMA, parasti ir no 0 līdz 7. UDMA 7 atbilst 167 Mb/sek.

4. 256GB – Kartes ietilpība
Šī ir kartes ietilpība gigabaitos.

CFast

CFast ir ātra un uzticama karte, ko izmanto vairākās profesionālās fotokamerās un videokamerās, piemēram, Arri Alexa Mini un Canon C700. CFast karte izskatās gandrīz identiska tai CompactFlash kartei, uz kuras tā balstīta, taču tā neietilps CF slotā, kā arī to nevar nolasīt standarta CompactFlash karšu lasītājs.

 

1: Kartes lasīšanas ātrums
2: Minimālais noturīgais rakstīšanas ātrums
3: Ātruma vērtējums
4: Kartes ietilpība

1. 525MB/s – Kartes lasīšanas ātrums
Šis ir kartes maksimālais lasīšanas ātrums, kas parasti ir norādīts megabaitos sekundē (MB/s).

2. 130 – Minimālais noturīgais rakstīšanas ātrums
Šis ir viszemākais ātrums, kādā karte rakstīs. Šis ātrums (attēlots Mb/s) ir svarīgs videogrāfiem, jo pēkšņa rakstīšanas ātruma pazemināšanās var radīt kadru zudumus.

3. CFast 2.0 – Ātruma vērtējums
CFast 1.0 kartes izmantoja SATA 2.0 saskarni. 1. paaudzes Pretec CFast atmiņas kartes pārsūtīšanas ātrums ir līdz 160 Mb/s. CFast 2.0 atmiņas kartes atbalsta SATA-3 saskarni, nodrošinot nepārtrauktu pārsūtīšanas ātrumu līdz 600 Mb/s. CFast 2.0 kartes ir piemērotas augstas klases fotokamerām un videokamerām, lai ierakstītu 4K video.

4. 512GB – Kartes ietilpība
Šī ir kartes ietilpība GB.

Abonēt jaunumu saņēmšanu

Saņemiet jaunākās ziņas par produktiem, iedvesmu un īpašiem piedāvājumiem.