Lūdzu, pievienojiet produktus savam grozam pirms izrakstīšanās

Lūdzu, pievienojiet produktus savam grozam pirms izrakstīšanās

Pieslēgties

3. Kad vajadzīgs izmantot ND filtrus?

2022-05-13
Foto: 藤正司

Kad jāsamazina slēdža ātrumu

Palēninot slēdža ātrumu, jūs varat apzināti radīt kustību attēlos. Piemēram, fotografējot ūdenskritumus ar mazu slēdža ātrumu, jūs varat iegūt fotoattēlus ar vienmērīgu ūdens plūsmu, kā parādīts zemāk redzamajā attēlā:

Kad ir vajadzīga atvērta diafragma, ja jūs vēlaties izpludināt fonu

Atvērta diafragma gaišās un saulainās dienās var radīt pārgaismotu attēlu. ND filtrs šajā apgaismojumā palīdzēs samazināt gaismas daudzumu, lai iegūtu pareizu ekspozīciju ar plaši atvērtu diafragmu.

Es varu pielāgot ekspozīciju kameras iestatījumos. Kāpēc ir vajadzīgi nd filtri?

Lai samazinātu vairāk slēdža ātrumu

Tehniski runājot, jūs varat palēnināt slēdža ātrumu, vienkārši aizverot diafragmu, t.i., iestatot lielāku f skaitli, bet joprojām būs pāris ierobežojumi. Šie ierobežojumi galu galā novedīs pie pārgaismotiem attēliem. Turklāt fotografēšana ar pārāk lieliem f skaitļiem, t.i., aizvērtu diafragmu, nozīmē, ka uzņemtie attēli būs ar sliktu kvalitāti (skatiet sadaļu “difrakcijas parādība”).

Kad ir vajadzīga atvērta diafragma, ja vēlaties izpludināt fonu

Gaišās, saulainās dienās, pat ja fotografējat ar mazu diafragmas atvērumu (piemēram, f/1.4 vai f/1.8) un ar kameras slēdža ātruma ierobežojumiem (piemēram, 1/4000 s vai 1/8000 s), jūsu attēli joprojām var būt pārgaismoti. Arī šādos gaismas apstākļos ir nepieciešami ND filtri.

Difrakcijas parādība, kas tā ir?

Fotografēšanā difrakcija rodas, kad gaismas viļņi sastopas ar šķērsli, liekot tiem apliekties ap šo šķērsli.

Ar lielu f skaitli un mazu diafragmas diametru, gaisma, kas nonāk diafragmas atvērumā, apliecas ap to un līdz ar to nevar sasniegt attēla sensora elementus. Līdz ar to gala attēla kvalitāte pasliktinās.

Zemāk esošie attēli parāda, piemēram, attēla kvalitātes atšķirības, fotografējot ar attiecīgi f/8 vai f/22.

Kā redzat attēla palielinājumā, atšķirība ir ievērojama: tāda kā migla ietekmē attēla kvalitāti, kas uzņemts ar f/22, radot sliktu asumu salīdzinājumā ar attēlu, kas uzņemts ar f/8.

Šeit ir svarīgi ND filtri, lai ļautu fotografēt ar mazu slēdža ātrumu, neaizverot diafragmu līdz f/22.

Kādas būs izmaiņas manos attēlos ar nd filtriem?

Šeit ir daži piemēri, kas parāda, cik iespaidīgi ūdens izteiksmīgumu var mainīt, izmantojot dažādus ND filtrus.

Izmantojot ND filtrus, jūs, piemēram, varat uzņemt iespaidīgus ūdenskritumu attēlus ar mazu slēdža ātrumu. 1/30 s slēdža ātrums var ievērojami palēlināt pie 1/4 s, izmantojot ND8 filtru, tādējādi efektīvi iemūžinot ūdenskritumu dabisko plūsmu gala attēlā.

Turklāt, kā redzams attēlā, kas uzņemts ar ND16 un ND32 filtriem, pat ar vienu diafragmas atvēruma vērtības atšķirību slēdža ātrumā, jo augstāka ir ND vērtība, jo vienmērīgāk izskatīsies ūdenskrituma plūsma.

Abonēt jaunumu saņēmšanu

Saņemiet jaunākās ziņas par produktiem, iedvesmu un īpašiem piedāvājumiem.