Lūdzu, pievienojiet produktus savam grozam pirms izrakstīšanās

Lūdzu, pievienojiet produktus savam grozam pirms izrakstīšanās

Pieslēgties

5. Apstākļiem piemērotākā ND filtra izvēle

2022-05-13
Foto: 江藤博文

Ūdenskritumiem, upēm: ND8/ND16/ND32/ND64

Fotografējot ar mazu slēdža ātrumu, jūs varat radīt maigus un gludus viļņus, kas bieži redzami sapņainajos ūdenskritumu un upju uzņēmumos. Šiem apstākļiem parasti labi darbojas 1/4~1 s slēdža ātrums. Attiecībā uz piemērotāko filtru, var teikt, ka ja izmantojat ND filtrus pirmo reizi, vēlamo rezultātu būs iespējams sasniegt ar ērti lietojamo ND16 un pietiekami efektīvu mazu slēdža ātrumu.
Photo: 江藤博文 | ND+PL filter

Ļaužu pūlim pilsētā: ND1000/ND500

Fotografējot pilsētas skatus ar mazu slēdža ātrumu, jūs varat pareizi reproducēt to izplūdušo kustību ar cilvēkiem staigājam pa ielām turp un atpakaļ. Pilsētas dzīvīgā un haotiskā atmosfēra tādējādi tiek efektīvi notverta uzņēmumā. Ar 30 sekundēm un lielāku slēdža ātrumu garāmgājēju siluetu var padarīt gandrīz pilnīgi izbalējušu, savukārt apkārt stāvošie cilvēki būs asi un nekustīgi. Tādā veidā tiek iegūts interesants kontrasts.

Lai fotografētu cilvēkus ar nedaudz izplūdušu efektu lieliski noderēs ND8 vai ND16 filtrs un 1/30~1/10 s slēdža ātrums.
Photo: 顾益民様 | ND filter

Jūrām un ezeriem: ND1000/ND500

Fotografējot jūras vai ezerus ar mazu slēdža ātrumu, jūs varat efektīvi uzņemt vienmērīgu ūdens virsmu attēlu.

Ūdens virsma bez mākoņiem un saulainā dienā var būt pārāk gaiša, līdz ar nepietiks pat ar ND1000 koeficientu un 1 s slēdža ātrumu, lai uzņemtu labus attēlus. Šajā gadījumā iestatīsim 60 s garu ekspozīciju, lai iztaisnotu pat vismazāko vilni, pēc tam izmēģināsim ND1000+ND16 filtru kombināciju.

Saulei zaudējot savu spožumu un mainoties spilgtumam, var būt sarežģīti atrast pareizo ekspozīciju.

Šeit var izglābt vairāk nekā viens filtrs pie rokas, piemēram, ND64, ND8 vai mainīgs ND filtrs.
Photo: Chung Kwong Leung | ND filter, f/18, 20 sec, ISO100

Mākoņiem: ND1000/ND500

Ar mazu slēdža ātrumu jūs varat iemūžināt mākoņu dinamisko kustību vējam tos gaiņājot savos attēlos.

Tā kā gan mākoņu virzības ātrums, gan virziens ātri mainīsies, iestatot slēdža ātrumu 60 s, jūs varat uzņemt iespaidīgu mākoņu plūsmas attēlu.

Izmēģiniet ND8+ND16 filtru kombināciju, ja nepietiek ar ND1000 filtru.Photo: 佐々木 和一朗 | ND filter

Gaismas strēlēm pilsētvidē: ND4/ND8

Gaismu, ko naktī izstaro automašīnas, laivas, lidmašīnas, panorāmas rats utt., var iemūžināt vieglu gaismas strēļu veidā, palēninot slēdža ātrumu.

Pievienojot pareizu ND filtru ļaus vēl vairāk palēnināt slēdža ātrumu, padarot šīs gaismas strēles garākas un bez pārtraukumiem no viena stūra uz otru.

Šajā gadījumā pateicoties jau tā lēnajam slēdža ātrumam, vispiemērotākais ND filtrs būs ar mazu ND koeficientu, piemēram ND4 vai ND8.
Photo: Derek John Draper | ND filter, f/6.3, 108 sec, ISO100

Salūtam: ND4/ND8

Salūts ir ļoti spilgts fotografēšanas objekts, tāpēc pat ar zemu ISO jūtības līmeni var rasties pārmērīga ekspozīcija. Neizmantojot ND filtrus, nepieciešamais f skaitlis būs pārāk liels, kā rezultātā gaismas difrakcija izraisīs sliktu attēla kvalitāti. Savukārt izmantojot ND filtrus, jūs varat iemūžināt šo krāsaino un spilgto salūtu attēlos ar pareizu ekspozīciju.

Mēs iesakām izmantot attiecīgi ND4 un ND8 filtrus ar kameras standarta ISO100 vai ISO200 jūtības iestatījumiem.
Photo:  藤正司 | ND8 filter, f/14, 13 sec, ISO100

Panoramēšanas uzņēmumiem: ND4/ND8/ND16

Panoramēšana ir fotografēšanas metode, ko izmanto, lai uzņemtu kustīgus objektus. Pārvietojot kameru tādā pašā ātrumā kā fotografējamais objekts, gala attēlā tiek iegūts izplūdis fons. Tā ir lieliska tehnika, lai vizuāli iemūžinātu un attēlotu lielu ātrumu. Šajā gadījumā ir būtiski izmantot ND filtrus, jo, lai šī fotografēšanas tehnika būtu efektīva, jums būs jāiestata ārkārtīgi zemas vērtības slēdža ātrums.

Pareiza slēdža ātruma vērtība ir atkarīga arī no fotografējamā objekta, bet, vispārīgi 1/30 s slēdža ātrums ir labs atskaites punkts

Photo: Tarumi Kazuo | ND filter, f/10, 1/6 sec, ISO50

Peldošām ziedlapiņām: ND1000/ND500

Īpaši piemēroti, lai iemūžinātu lēnām plūstošo ziedlapiņu ceļu vai līnijas un spirāles, ko uz ūdens virsmas atstāj lapiņas, ir ND filtri ar lielu blīvumu, piemēram, ND1000.

Ēnainos apstākļos labs risinājums ir ND64 filtrs. Pārbaudiet ar testa uzņēmumu, cik tālu ziedlapiņas plūst un cik sekundēs, pēc tam iestatiet pareizo slēdža ātrumu. Turklāt, izmantojot pareizu slēdža ātrumu un ND filtru, jūs varat arī uzņemt un izcelt koku lapu un zaru kustību, kas šūpojas vējā.
Photo: 松田慎司 | ND1000+PL filter, f/8, 95.8 sec, ISO100

Abonēt jaunumu saņēmšanu

Saņemiet jaunākās ziņas par produktiem, iedvesmu un īpašiem piedāvājumiem.