Lūdzu, pievienojiet produktus savam grozam pirms izrakstīšanās

Lūdzu, pievienojiet produktus savam grozam pirms izrakstīšanās

Pieslēgties

Vēsture

Foto: Ole Henrik Skjelstad

Mūsu solījums foto, video un optikai ir spēkā kopš 20. gadsimta 50. gadiem. Šodien mēs vēlamies vairāk nekā jebkad agrāk dalīties ar zināšanām, iedvesmu un virzīt nozari uz priekšu.

Focus Nordic radās, apvienojot Zviedrijas, Norvēģijas un Dānijas uzņēmumus.

Laika grafiks:

1955

Pols Vestheimers (Paul Westheimer) Kopenhāgenā, Dānijā nodibināja “Westheimer A/S”. Viņš bija viens no pirmajiem, kas Eiropā importēja japāņu kameru zīmolus, piemēram, “Canon” un “Minolta”.

1956

Odds Aronsens (Odd Aronsen) nodibināja Norvēģijas “Odd Aronsen A/S”. Daži no pirmajiem produktiem šajā kategorijā bija “Yashica” fotokameras no Japānas, “Rollei” fotokameras un diafragmas projektori no Vācijas.

1984

Tomass Vernbo (Thomas Wernbo) Mulšē, Zviedrijā nodibināja “Focus Trading AB”. Projekcijas ekrāni bija pirmie pārdotie produkti, pēc tam sortiments strauji pieauga ar jaunām kategorijām, piemēram, lēcām, binokļiem, zibspuldzēm, somām un daudz ko citu.

1985

Mikaels Vestheimers (Mikael Westheimer) sāka strādāt tēva uzņēmējdarībā. 1990. gadā viņš kļuva par izpilddirektoru un 1995. gadā pārņēma “Westheimer A/S”. Jauno zīmolu skaits strauji pieauga.

1985

Zviedrijā tika dibināts “Focus Sport Optics”. Jau no pašiem aizsākumiem moto ir: “Augsta binokļu kvalitāte un lieliska izmaksu lietderība”. 

1988

Knuts Aronsens (Knut Aronsen) sāka savu tēva uzņēmējdarbību un 1989. gadā pārdēvēja uzņēmumu par “Knut Aronsen A/S”. Galvenie produkti bija “Energizer” baterijas, “Hähnel” produkti un “Bilora” statīvi. Lielāko daļu no pārdošanas veidoja arī tādi ķīniešu fotokameru zīmoli kā “Haking”.

1995

Zviedrijā tika izveidots “I Love My Photos” no “Focus”, izstrādājot augstas kvalitātes foto rāmjus un albumus ar modernu dizainu.

1997

Focus Trading no Mullsjö pārcēlās uz Gēteborgu, kur joprojām atrodas “Focus” galvenais birojs un centrālā noliktava.

2007

Somijā tika dibināts Focus Nordic.

2010

Apvienojoties trīs Ziemeļvalstu foto izplatītājiem (“Focus Trading AB”, “Westheimer A/S” un “Aronsen AS”) vienā, tika dibināts Focus Nordic.

2013

Igaunijā, Latvijā un Lietuvā tika dibināts Focus Nordic.

2016

Polijā tika dibināts Focus Nordic.

2018

Čehijas Republikā un Slovākijā tika dibināts Focus Nordic.

2020

Ungārijā, Rumānijā, Bulgārijā un Slovēnijā tika dibināts Focus Nordic.

Abonēt jaunumu saņēmšanu

Saņemiet jaunākās ziņas par produktiem, iedvesmu un īpašiem piedāvājumiem.